5 گام برای دست یافتن به هر چیزی که دوست دارید...

فکر کردن به آرزوهای دور و دراز اگر چه فی نفسه کار قشنگ و پسندیده ای از سوی همه طالبان پیشرفت تلقی می شود، اما بسیار در معرض خطر وقت تلف کردن هم هست.

اینکه ما گوشه ای بنشینیم و فقط فکرمان این باشد که به هر چه می خواهیم برسیم، غلط محض است چون طبعاً باید قدمی برداریم تا به خواسته هایمان نزدیکتر شویم.

در این گزارش از 5 گام ساده اما مهم برای شما می گویم که می تواند به همه کمک کند که به آرزوهایشان نزدیکتر شوند:

1- اولویت بندی کنید:

اولویت بندی کردن به این مفهوم نیست که یک هدف مهم و دیگری بی اهمیت است، بلکه هدف از این کار مرتب کردن ذهن است. شما هم مثل هر کس دیگری چیزهای زیادی می خواهید و فکرهای جورواجور فراوانی را در ذهن می پرورانید. اما وقتی هیچ یک از این فکرها سر جا و در جایگاه خود قرار نداشته باشند، طبعاً همه چیز بهم می ریزد. از ذهن بهم ریخته و شلخته نمی توان انتظار چندانی داشت. آنچه می خواهید به آن دست یابید را در ذهن طبقه بندی و مرتب کنید تا هم خودتان راحت باشید و هم ذهن بی نوایتان به آرامش برسد.

2- بیرحمانه برنامه ریزی کنید، خستگی ناپذیر به اجرا درآورید:

کمی بیرحم باشید. لازم است که کمی بیرحم باشید، چون قرار است به هر آنچه می خواهید، برسید. مرحله برنامه ریزی باید بیرحمانه پیش رود و مرحله اجرایی باید خستگی ناپذیر دنبال شود که نتیجه مطلوب حاصل شود. وقتی برنامه ای در ذهن می چینید، در کنارش خود را ملزم به اجرایش کنید و دست نکشید. در حین تلاش برای اجرای برنامه ها سعی کنید کمتر غر بزنید و به فکر بیخیال شدن بیفتید. اگر منصرف شدید، باید قید آرزوهایتان را هم بزنید، چون تازه مثل دیگران شده اید. خسته و دلزده.

3- خود را بنده محدودیت ها نکنید:

چارچوب ذهنی خود را باز کنید. فراختر و وسیع تر . اینقدر خود را در قید و بند تعصباتی که هیچ نتیجه ای ندارد، قرار ندهید. کمی دورترها را هم ببینید و سعی کنید از دیگران چیزهای مختلف یاد بگیرید . یک دندگی، لجبازی و مرغ یک پا داشتن آدم ها را زمین می زند. خیلی زودتر و سریعتر از آنچه خودشان فکر می کنند. ( بنده همه چیز دانی باشید نه محدودیت های خود ساخته )

4- به همه جا سرک بکشید:

توی دفتر کارتان نشسته اید، چای یا قهوه می خورید و به آرزوهای دور و دراز فکر می کنید. باید بگوییم که این آرزوها هرگز پا را فراتر از فکر شما نمی گذارند، مگر اینکه حرکتی انجام دهید. از دفترتان خارج شوید و سعی کنید دنیا را موشکافانه تر نگاه کنید. به هر جا که امکان دارد سرک بکشید و چیزهای تازه یاد بگیرید تا در راه رسیدن به هدف سختی های کمتری را تجربه کنید.

5- بررسی کنید، تجدید نظر کنید، سازگاری ایجاد کنید و پیشروی کنید:

با چشم باز پیش بروید. بررسی لازم را هرگز از یاد نبرید و جنبه های گوناگون یک مسئله را ببینید. اگر لازم شد در کارهایی که در گذشته انجام داده اید، تجدید نظر کنید. در واقع خرابی ها را درست کنید. سعی کنید با شرایط و روندی که در مسیر رسیدن به هدف دارید، منطبق باشید و سازگاری ایجاد کنید که ساده تر به مطلوب خود برسید. به این ترتیب پیشرفت و رفتن به جلو یک امر طبیعی خواهد بود.

 

/ 3 نظر / 40 بازدید
دانلود بازی و برنامه های موبایل

با سلام خدمت شما وبلاگ نویس محترم انصافا وبلاگ زیبایی دارین.این رو جدی میگم... در صورت قبول کردن لینک وارد وبلاگ من بشید و لینکتون رو برام بفرستید و اگه ممکن هست بر روی یک از تبلیغات سایت ما فقط یک بار کلیک کنید بازم ممنون

samir

[دست]وبلاگ زیبایی داری.[دست] [تلفن]به من هم سر بزن[تماس] [دست][تماس][تماس][تماس][تماس] [دست][دست][تماس][تماس][تماس] [دست][دست][دست][تماس][تماس] [دست][دست][دست][دست][تماس]